Design Konstglas
1275540
Edward Hald
(Sverige, 1883-1980)
Edward hald, skål på fat, glas, orrefors, 1900-talets första hälft.

Edward Hald, skål på fat, glas, Orrefors, 1900-talets första hälft.

Skålen märkt H. 149.25. KR. Graverad dekor av blommor och stjärnor samt liggande kvinna. Längd 21,3 cm. Fatets längd 21,7 cm.

Nagg.

Slutpris
2 000
198
241
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
2 jan 12:54
2 000 SEK
2 jan 12:54
1 900 SEK
31 dec 2020 11:00
1 800 SEK
31 dec 2020 0:03
600 SEK
30 dec 2020 22:05
500 SEK