Per Daniel Holm

(Sverige, 1835-1903)
Per Daniel Holm
(Sverige, 1835-1903)

Per Daniel Holm, olja på duk, signerad och daterad Düsseldorf 1865.

Landskap med vandrare. 66 x 101 cm.

Gulnad fernissa, krackelerad.

Konstnär

Utropspris
10 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13