Allmoge
1276004

Kista, allmoge, Skåne, daterad 1848.

Målad kista, fronten märkt KLD och daterad 1848. Lösa kistben medföljer. Längd 141, bredd 63, höjd 72 cm (exklusive kistben). Nyckel finns.

Skador och slitage, maskstungen.

Utropspris
3 000 SEK