Nanny Still, Kanna och glas,11 st, T/335, Riihimäki Glasbruk, 1950/60-tal.
Turkosgrönt glas. Kannans höjd 35 cm. Konformat glas med rund fotplatta, höjd 11,5 cm
Enstaka små nagg.