Belysning Ljuskronor
1276129
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets andra hälft.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med prismor. För sex ljus, sju ljuspunkter. Diameter ca 60, höjd ca 60 cm.

Slitage, lösa prismor medföljer. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK