Konst Grafik
1276146
Georges Braque
(Frankrike, 1882-1963)
Georges braque, efter, färgakvatint, 1956, signerad med blyerts och numrerad 129/300.

GEORGES BRAQUE, efter, färgakvatint, 1956, signerad med blyerts och numrerad 129/300.

"Nature morte oblique". Plåtstorlek 29 x 28,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Vallier M 1017 (Maeght 1017).

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
6 000 SEK