Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Byrå med tre lådor, fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av marmor. Bredd 95, djup 48, höjd 81,5 cm.

Slitage, repor, märken. Skivan med obetydliga nagg och smärre repor. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK