Keramik & Porslin Serviser
1276340

Servisdelar, 55 st, "Napoleon Ivy", Wedgwood, England.

Servisdelar, 55 st, "napoleon ivy", wedgwood, england.

Dekor med murgröna. Bestående av:
Oval djupt uppläggningsfat, längd 25 cm.
10 djupa tallrikar, diameter 20,5 cm
13 tallrikar, diameter 23 cm
10 mindre assietter, diameter 18 cm.
12 mindre tallrikar diameter 20,5 - 21 cm.
9 tallrikar diameter ca 26,5 cm.

Ställvis krackelerad. Dekorbortfall. Slitage. Enstaka nagg

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
8 000 SEK