Hertha Bengtson, teservis, 15 delar, flintgods. "Blå Eld", Rörstrand.
3 tekoppar med fat. Extra fat medföljer.
9 assietter
Tekanna, höjd 19 cm.
Mjölkkanna
Gräddkanna
En tekopp med kantnagg medföljer. Bruksslitage.