Belysning Övrig
1276886

LYKTA, plåt, 1700-tal.

Lykta,  plåt, 1700-tal.
Lykta,  plåt, 1700-tal.
Lykta,  plåt, 1700-tal.
Lykta,  plåt, 1700-tal.
Lykta,  plåt, 1700-tal.

Glasade sidor. För ett ljus. Total höjd 32 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK