1276905
LJUSSTAKAR, ett par, brons, empire, 1800-talets första hälft.
Ljusstakar, ett par, brons, empire, 1800-talets första hälft.

Svärtad räfflad pelare. På rund fot med dekor av akantusblad. Höjd 26 cm.

Åldersrelaterat slitage. Några bucklor.

Utropspris
3 000 SEK