Design Konstglas
1276908
René Lalique
(Frankrike, 1860-1945)
Skål, glas, "pinsons finches", märkt lalique, france, 1940-tal.

SKÅL, glas, "Pinsons Finches", märkt Lalique, France, 1940-tal.

Dekor av fåglar. Höjd 9. Diameter 24 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK