1276929
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Ljusstake, brons, 1600-tal.
Ljusstake, brons, 1600-tal.
Ljusstake, brons, 1600-tal.

Balusterformad på oktogonat fot. Höjd 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Något instabil. Bristning.

Utropspris
3 000 SEK