1276931

LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

Ljusstake, brons, 1600-tal.
Ljusstake, brons, 1600-tal.
Ljusstake, brons, 1600-tal.
Ljusstake, brons, 1600-tal.

Balusterformat skaft. På tredelad fot. Höjd 27 cm.

Renoverad, Åldersrelaterat slitage. Lagade fotfästen.

Utropspris
2 500 SEK