Ljuskrona, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med glasprismor. För fem ljus, sju ljuspunkter. Diameter ca 56, höjd ca 78 cm.

Slitage, ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK