1277512

Barometer, sengustaviansk, av Johannes Lerra, omkring 1800.

Barometer, sengustaviansk, av johannes lerra, omkring 1800.

Fanerad med mahogny med förgyllda dekorelement. Tavlan med påskrift: Barometrum, Iohannes Lerra Fecit. Höjd 93, bredd 33 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
4 000 SEK