Belysning Ljuskronor
1278139
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets andra hälft.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med slipade prismor. För sex ljus, sex ljuspunkter. Diameter ca 60, höjd ca 65 cm.

Slitage, obetydliga skador, ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK