Sekretär med rulklaff och lådor. Fanerad med valnöt med flera träslag. Intarsiadekor. Beslag av mässing. Bredd 111, djup 65, höjd 116 cm. Nyckel finns.
Skador, slitage, lagningar och kompletteringar. Rullklaffen trög.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.