Carl Jacob Lemon, Johan Fredrik Werrenrath och Nils Eric Justelius, ljusstakar, tre stycken, tenn, 1800-tal.

Carl Jacob Lemon, Stockholm 1818-1862, höjd 17 cm. Johan Fredric Werrenrath, Lund, 1847-1900, höjd 15 cm. Nils Eric Justelius, Eksjö 1820-1866, höjd 14,5 cm.

Slitage, smärre skador och lagningar.

Utropspris
2 500 SEK