Möbler Skåp & Byråar
1278524
Snedklaffssekretär, 1700-tal.
Snedklaffssekretär, 1700-tal.
Snedklaffssekretär, 1700-tal.
Snedklaffssekretär, 1700-tal.
Snedklaffssekretär, 1700-tal.
Snedklaffssekretär, 1700-tal.
Snedklaffssekretär, 1700-tal.
Snedklaffssekretär, 1700-tal.
Snedklaffssekretär, 1700-tal.

Målad sekretär med fem lådor. Skrivklaff med bakomliggande lådinredning. Draghandtag av mässing. Bredd 90, djup 55, höjd 100 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Skador. Torrsprickor.

Utropspris
2 500 SEK