Design Konstglas
1278968
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)
Timo sarpaneva, glasskulptur, "orkidé", signerad timo sarpaneva iittala -57.

Timo Sarpaneva, glasskulptur, "Orkidé", signerad Timo Sarpaneva Iittala -57.

Höjd 30 cm.

Slitage. Helhetsintrycket är gott. Limfläck. Kalkavlagringar.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
600 EUR