Cg Hallberg, bestickservis, 155 delar, silver. "Prins Albert", Stockholm, 1947-48.

Bestående av:
12 gafflar, 1036 gram, 21 cm
13 skedar, 706 gram, 18,5 cm.
12 skedar, 984 gram, 21,5 cm.
13 gafflar, 668 gram, 17,5 cm.
12 knivar med rostfria blad, 1250, 25 cm.
12 skedar, 300 gram, 12,5 cm.
12 knivar med rostfria blad, 446 gram, 18 cm.
4 smörknivar med rostfria blad, 284 gram, 20 cm.
12 skedar, 328 gram, 14 cm.
12 gafflar, 362 gram, 14 cm.
13 knivar med rostfria blad, 898 gram, 21,5 cm.
12 moccaskedar, 154 gram, 10,5 cm.
6 förgyllda skedar, 190 gram, 13,5 cm.
3 serveringsskedar, 282 gram, 22 cm.
2 förgyllda såsslevar, 168 gram, 18,5 cm.
1 förgylld sockerströare, 58 gram, 16 cm.
1 soppslev, 168 gram.
1 par skinkbestick, med rostfria blad, 208 gram.
1 kniv med rostfritt blad, 72 gram, 21,5 cm.

Silvervikt 5404 gram, totalvikt 8562 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
25 000 SEK