Militaria Vapen
1279594
Bardisan, svensk, 1600-tal.
Bardisan, svensk, 1600-tal.
Bardisan, svensk, 1600-tal.
Bardisan, svensk, 1600-tal.

Klinga med smedstämpel. På senare stång. Längd 232 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
4 000 SEK