Bestickuppsättning, 54 delar, silver, "Sten Sture", Eric Löfman, MGAB, 1960/70-tal.
14 st gafflar, l 17,5 cm
14 st knivar med stålblad, l 20,5 cm
14 st skedar, l 18 cm
8 skedar, l 15,5 cm
4 smörknivar med stålblad
Total vikt exkl knivar med stålblad ca 1444 g.
Åldersrelaterat slitage.