Garnityr, 4 delar, förgyllt silver och granater. Svenska importstämplar.

Ringens storlek 18,75/59. Bredd 20 mm.
Halsbandets längd 41 cm. Bredd 6-16 mm.
Armbandets längd 18,5 cm. Bredd 10 mm.
Örhängenas höjd 22 mm.
Total vikt 53,6 g.

Smärre slitage.

Utropspris
250 EUR