Invändigt förgylld. Dekor av sträckande fåglar och rep. Gravyr "Stockholms Yacht- klubb den 17 juni 1906 Klass V 1 pris till Kajsa". Höjd 26 cm. Vikt 338 g.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.