Kropp av ask med topp av koa, hals av lönn. Bridge humbucking pickup design Tim Shaw, samt två single coil pickups. Serienr LE 05419. Plektrumskydd, stämskruvar och straplocks utbytta, original medföljer. I originalcase
Obetydligt slitage. Inga synliga skador.