Royal Copenhagen, moccaservis, 18 delar, porslin. "Musselmalet", Danmark.

Bestående av:
12 koppar med fat, 1038, diameter på fat 11,5 cm.
1 fat på fot, 511, 17,5 cm.
2 askfat, 1004, 7,5 cm.
1 gräddkanna, 1031, höjd 8,5 cm.
1 sockerskål, 1112, 10 cm.
1 kanna med lock, 1030, total höjd 22 cm.

1 fat med nagg. Lock med spricka. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK