Hans J. Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Hans J. Wegner
(Danmark, 1914-2007)

Hans J Wegner, soffa, GE-290 Getama Danmark 1900-talets senare del

Soffa, tre-sits, stomme av ek, lösa plymåer, brännmärkt. Längd 180, bredd 80 sitthöjd ca 40, höjd 71 cm.

Bruksslitage. Märken. Smärre fläckar. Smuts.

Formgivare

Utropspris
6 000 SEK