Möbler Fåtöljer & Soffor
1280773
Arne Jacobsen
(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, fåtölj, "ägget", fritz hansen, formgiven 1958.

Arne Jacobsen, fåtölj, "Ägget", Fritz Hansen, formgiven 1958.

Snurrbar, på fyrdelad aluminiumfot. Klädsel av skinn, lös dyna. Sitthöjd ca 38 cm.

Slitage. Repor. Märken. Skador på skinn.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P1
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
33 000
3 264
3 957
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
17 jan 19:35
33 000 SEK
10
17 jan 19:35
32 000 SEK
17 jan 19:35
32 000 SEK
10
17 jan 18:16
31 000 SEK
9
17 jan 14:24
30 000 SEK