5 collier, odlade sötvattenpärlor ca 7,5 -8,5 mm, lapi lazuli ca 8 mm, 1 lås 18K guld 4 silver och metall

Längder ca 45-50 cm. Lås i silver, förgyllt silver och metall med blå paste, vita stenar, turkos och grön sten.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK