Johan Rohde, tranchérbestick, 2 dlr, sterlingsilver, "Konge/Acorn", Georg Jensen, Danmark.
Skaft av sterlingsilver. Längd 25 resp 28,5 cm. Stålet stämplat Georg Jensen Denmark, stainless steel Raadvad.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10