Design Konstglas
1281414

Nils Landberg

(Sverige, 1907-1991)
Nils Landberg, champagne-/vinkylare, glas, Orrefors, 1950-tal.

Champagne eller vinkylare av rökfärgat glas. Längd 21, bredd 18,5, höjd 19 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
2 500 SEK