Belysning Taklampor
1281677
Takkrona, 1900-tal.
Takkrona, 1900-tal.
Takkrona, 1900-tal.
Takkrona, 1900-tal.
Takkrona, 1900-tal.

Stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor. Diameter ca 53, höjd ca 55 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK