Kerstin Hörlin-Holmquist, fåtöljer ett par, "Skrindan", OPE möbler.
Stomme av valnöt med lösa plymåer. Klädda armlän. Sitthöjd 40, bredd 73 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.