Eric Löfman

(Sverige, 1925-1994)
Eric Löfman
(Sverige, 1925-1994)

Eric Löfman, kaffeservis, 3 delar, silver, MGAB 1973.

Kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna. Kaffekannans höjd 15 cm, gräddkannan 7 cm och sockerskål 6,5 cm. Total vikt ca 798 g.

Åldersrelaterat slitage. Mindre repor. I behov av putsning.

Utropspris
4 000 SEK