Konst Contemporary
1281993

Vavd editions mixed media numrerad 15/55

Vavd editions mixed media numrerad 15/55.

"The Aerial Kit: bland människor emellan 1809-1989", diverse objekt bl a bok DVD, EP-skiva, kassettband i plåtfodral (gullackerad f d bankfackslåda), deltagande konstnärer bl a Måns Wrange, Peter Andersson, Lars Svensson, Roland Zinders, Pål Wrange, redaktör Peter Andersson, utgiven av Kalejdoskop, Åhus, invändigt skylt märkt The aerial kit, edition of 55 copies+5 A.P. serial no 15, VAVD Editions Stockholm Sweden 1984-89, 42,5x29x5,5 cm

Obetydligt ytslitage.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
2 500 SEK