Design Övrigt
1282266

Wilhelm Kåge

(Sverige, 1889-1960)
Wilhelm kåge, skålar, "våga", 3 st, carrara, gustavsberg.

Wilhelm Kåge, skålar, "Våga", 3 st, Carrara, Gustavsberg.

Glasyr i Cararra. Veckad dekor. Höjd 8-18 cm.

Slitage. Repor. Smuts. En möjligen andrahandssortering.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
Värderare (Föräldraledig)
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
4 000 SEK