Stomme i trä. Svartmålat. Pardörr i glas. Undertill en låda. Bredd 145 cm. Djup 48 cm. Höjd ca 220 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Senare målning. Låsen krånglar.