Möbler Speglar
1282505
BORDSSPEGEL, 'Le Mirophar',art deco, Paris, 1930-tal.
Bordsspegel,  'le mirophar',art deco, paris, 1930-tal.

Rakspegel, Stomme i kromad metall. Höj- och sänkbar. Rund spegel med infällt glas med bakomliggande belysning. Höjd ca 50 cm. Diameter ca 24 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Anlupet glas.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
4 000 SEK