Tvådelad med glasade dörrar i ovandelen. Skrivklaff och tre lådor. fanerat med mahogny med intarsiadekor. Draghandtag av mässing. Bredd 66, djup 41, höjd 161 cm.
Slitage. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.