Design Konstglas
1283351
Eva Englund
(Sverige, 1937-1998)
Eva englund, vas, glas, graal, orrefors, daterad 1987.

Eva Englund, vas, glas, Graal, Orrefors, daterad 1987.

Dekor med hare och räv. Signerad Orrefors Graal Eva Englund 1987. Etikettmärkt Orrefors. Höjd 16 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
2 500 SEK