Belysning Övrig
1283450

LYKTA, mässing, 1700-tal.

Lykta, mässing, 1700-tal.
Lykta, mässing, 1700-tal.
Lykta, mässing, 1700-tal.
Lykta, mässing, 1700-tal.

Sex glasade sidor. Genombruten dekor av bladverk. Höjd ca 33 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lagningar. Bristningar.

Utropspris
4 000 SEK