Belysning Bordslampor
1283680
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)
Carl fagerlund, bordslampor, ett par, orrefors, 1900-talets andra hälft.

Carl Fagerlund, bordslampor, ett par, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Signerade Orrefors. Höjd inkl skärm 56 cm.

Smärre slitage.

Slutpris
2 000
198
241
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
19 feb 18:34
2 000 SEK
19 feb 18:09
1 900 SEK
17 feb 19:34
1 800 SEK
16 feb 18:40
1 700 SEK
15 feb 21:58
1 600 SEK