Vitrinskåp, Chippendale stil, 1900-talets första hälft.

Skåp fanerat med mahogny, tre dörrar med vitrin, tre lådor, skuren dekor, fotavslutningar med s.k "Claw and ball", beslag av mässing. Bredd 175, djup 45, höjd 201 cm.

Smärre skador och slitage, kantlagning.

Utropspris
6 000 SEK