Matta, old Ghom figural part silk, ca 213 x 135,5-139 cm.

Ljusblå botten med polykrom kunglig jaktscen med ryttare till häst, hjortar, fåglar, träd och blommor. Bred ljusgul huvudbård med blommande grenar och fåglar.

Obetydligt slitage, smutsig, smärre fläckar och skador. Långsidorna med smärre trampveck.

Utropspris
4 000 SEK