Konst Klassisk svensk konst
1284563

Georg Stoopendaal

(Sverige, 1866-1953)
Georg stoopendaal, olja på duk, signerad g. stoopendaal.

Georg Stoopendaal, olja på duk, signerad G. Stoopendaal.

Vinterlandskap med häst. 50 x 65 cm.

Smärre krackelyr.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
2 500 SEK