Byrå, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Byrå fanerad med mahogny, tre lådor, beslag av mässing, skiva av kalksten. Bredd 107, djup 48, höjd 90 cm. Nyckel finns.

Slitage, skador och lagningar. Ett ben löst medföljande.

Utropspris
5 000 SEK