Målade. Lådorna fanerade med teak. Beslag av mässing. 6 lådor vardera. Bredd 40 cm, djup 36 cm, höjd 81 cm.
Smärre slitage. Senare målning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10