Samlarföremål Övrigt
1286558

Jordglob, Ernst Schotte & co, Berlin, tidigt 1900-tal.

Jordglob, ernst schotte & co, berlin, tidigt 1900-tal.

"Schotte's Universal Globes", tyskspråkig.
Total höjd 63 cm. Diameter 39 cm.

Åldersrelaterat slitage. Hackmärken. Gulnad. Lagning. Fläckar.

Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Utropspris
300 EUR